Herbalife Çay Ne İşe Yarar

Herbalife çay ne işe yarar ve ne zaman kullanılır.

Halk arasında Herbalife zayıflama çayı olarak bilinen ve aslında ismi Herbalife Bitkisel Konsantre Çay olan toz halindeki çayın birçok faydası ve etkisi bulunur. Herbalife çay ne işe yarar, diye sorulduğu zaman arkasından tabi ki spesifik bir cevap verebilmek için kullanmak istenen kişinin tanınması ve bilmesi gerekir. Biz bu yazıda genel fayda, içerik ve işlevlerinden bahsedeceğiz.

herbalife zayıflamak whatsapp

Herbalife Çay Çeşitleri

Bitkisel konsantre çay gramajı itibariyle 2’ye aromaları itibariyle de 4’e ayrılır. Burada tabi önemli bir konuya değinmek gerekir ki her ne kadar 50 gr. Ve 100 gr. olarak iki farklı ağırlıkta sunulsa da sadece klasik Herbalife zayıflama çayı bu seçeneklere sahiptir.

Aromaları itibariyle Klasik, limon, şeftali ve ahududu çeşitleri bulunan bitkisel konsantre çay sadece klasik aromalı olarak 100 gr. ağırlığında sipariş verilebilir. İsterseniz klasik zayıflama çayı 50 gr. olarak da kullanabilirsiniz ama limonlu,şeftalili ve ahududulu çay sadece 50 gr. olarak üretilmektedir. Bu çayların besin değeri ve etkileri itibariyle bir fark bulunmamaktadır. Sadece ağız tadınıza göre farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Herbalife Çay Faydaları

Herbalife çay çeşitleri ağırlıklı olarak yeşil çay yaprağından üretilmektedir. Herbalife konsantre çay içerisinde; Yeşil çay konsantrasyonu, toz bamya çiçeği, Kakule meyvası ekstresi, ebegümeci yaprağı ekstresi, doğal limon aroması ve siyah çay yaprağı bulunmaktadır. Yeşil çay da bilindiği üzere ödem atılmasında ve metabolizmanın hızlandırılmasında önemli rol oynar. Vücudunuzda ödem varsa düzenli ve kontrollü şekilde bitkisel konsantre çayı kullanarak kısa sürede bu şişkinliklerden kurtulabilirsiniz.

Yaşil çay ağırlıklı Herbalife çay sayesinde metobalizma hızınızda bir yükseliş yakalayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki bir insanın günlük harcadığı enerji miktarını yani yaktığı kaloriyi etkileyen önemli faktörlerden birisi de metabolizma hızıdır. Kilo kontrol sürecinde metabolizma hızınızı arttırarak yaktığınız kalori miktarını da arttırabilirsiniz.

Bu nedenle Herbalife zayıflama çayı olarak bilinse de siz günlük beslenme alışkanlıklarınızı ve yaşam biçiminizi değiştirmedikçe çay sizin için gerekli etkiyi oluşturmakta zorlanacaktır. Siz ihtiyacınızdan fazla kalori alırsanız bitkisel çay sizin metabolizma hızınızı arttırsa da fazladan alınan besinler yağa dönüşmeye devam edecektir. Dolayısıyla sadece çay içerek zayıflamayı beklemek yanıltıcı olacaktır.

Herbalife Çay Ne Kadar Kullanılmalı

Herbalife Formül 1 Shake soğuk ya da ılık hazırlanıyorken, tercihe bağlı olarak değişse de 350 ml. soğuk ya da sıcak su ile karıştırılarak hazırlanan Herbalife çay ne zaman istenirse kullanılabilir. Günlük olarak 4-6 sefer kullanılabilir diyebiliriz ama sizin su içme alışkanlığınız, yaşınız ve fiziksel aktivite durumunuz bu miktarı belirlemekte etkili olacaktır.

Etiketlendi